Descobrim la nostra escola!!

Els nens i nenes de 1r curs de la Primària Inicial (PIN) de Jesuïtes Bellvitge-Centre d’Estudis Joan XXIII, hem estrenat un nou curs amb moltes novetats: nous mestres, nous espais i noves maneres d’aprendre i relacionar-nos.

| 06-10-2017

Els nens i nenes de 1r curs de la Primària Inicial (PIN) de Jesuïtes Bellvitge-Centre d’Estudis Joan XXIII, hem estrenat un nou curs amb moltes novetats: nous mestres, nous espais i noves maneres d’aprendre i relacionar-nos.

#DescobrimLaNostraEscola és el títol del nostre primer projecte a 1r#PIN de #JEBellvitge.

A través d’aquest, ens familiaritzem amb l’escola: qui trobem a l'escola, per què hi anem, com vivim/sentim l'escola, què n'esperem...

L'escola no és només un edifici, sinó un entorn d'aprenentatge, on podem tenir experiències d'aprenentatge diferents de les que tenen a casa o en l'àmbit extraescolar. A això ens hi ajudarà el fet de conèixer bé tant la nostra escola com altres escoles molt diferents del món.

Una bona manera de començar una nova etapa: nous espais, nous companys, nous mestres i nous aprenentatges.

Tot comença amb l'arribada d'una caixa plena d’objectes antics de l'escola que ens porta un personatge. Aquest observa l'escola i troba que ara les escoles són molt diferents de quan ell o ella hi anava. Què hi fan ara? Com treballen? Quines persones hi ha a l'escola? Com és per dins l'escola? Quines coses han canviat? Ara és millor o no? Totes aquestes preguntes no les sabem respondre, però de ben segur anirem trobant respostes... Per això, caldrà fer d’investigadors, recórrer els diversos espais de l’escola i entrevistar les persones que anem trobant.

Us hi animeu??...

Comparteix